04 Temmuz 2015 Cumartesi

Bakan ve Oğlu Arasında Geçen Trilyonluk Konuşma

17 Aralık sabahı, Muammer Güler ile oğlu Barış Güler arasında geçen telefon kayıtları ortaya çıktı.

12 Şubat 2014 Çarşamba 10:15
Bakan ve Oğlu Arasında Geçen Trilyonluk Konuşma
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dünkü TBMM Grup toplantısında iktidarı sert eleştirdi. Kılıçdaroğlu, Sabah ve ATV’nin satın alınması için havuz oluşturulduğuna dair olduğu iddia edilen ses kayıtlarını da partililere dinletti. CHP liderinin konuşmasından satırbaşları şöyle:

“DEVLETE GÖZDAĞI VERİYOR”

İhalelerin nasıl verdiğini artık hepimiz biliyoruz. Bir Recep Tayyip Erdoğan, bir Binali Yıldırım var. Büyük ihaleleri bunlar dağıtıyor. İhaleden sonra salma salıyorlar. Şu kadar parayı bize vereceksiniz diyorlar. Verilen paranın ardından iş adamlarına ödenen paranın tutarı 87 milyar dolar. Rüşvettir arkadaşlar bu. Bugüne kadar ayakkabı kutusu dedik, 700 bin liralık saat dedik, yatak odasında kasalar dedik, kasalar içinde milyonlar dedik, genel müdürün evinden 4,5 milyon dolar çıktı dedik tık yok... Söylediği ne, paralel devlet var dedi. İki resim arasındaki farkı görüyorsunuz; devlete gözdağı veriyor. Ben olduğum sürece benim oğluma kimse dokunamaz diyor. Ben devletim diyor. Oğluna bir vakıf kurdurmuş adı Türgev. İhale alanların rüşvet ödedikleri bir yer var adı Türgev. Rakamı kuruşlu kuruşuna verdim. 99 milyon 990 dolar. 100 milyon dolardan 10 dolar eksik. Türk parası ile 221 trilyon lira. Bu para geliyor onun vakıf hesabına yatıyor. Defalarca sordum bu neyin parasıdır. Tık yok. Hep söylediği paralel devlet. Bu parayı senin oğluna paralel devlet mi yatırdı. Yatırdıysa götür ÇYDD’ye ver onlar da fakir öğrencilere versin.

GÜLER, 1 TRİLYONA ÜÇ - BEŞ KURUŞ DEMİŞ

Kılıçdaroğlu, grup toplantısında İçişleri eski bakanı Muammer Güler ile oğlu arasındaki konuşmanın kaydını dinletti.

Barış Güler: 6 buçukta geldiler Celal Kara diye bir savcı arama kararı çıkarmış.

Muammer Güler: Ne var oğlum senin evinde.

Barış Güler: Hiçbir şey yok baba.

Muammer Güler: Para ne var.

Barış Güler: Kendi param üç beş kuruş kalan param.

Muammer Güler: Kaç para

Barış Güler: Sen biliyorsun

Muammer Güler: Kaç lira oğlum..

Barış Güler: 1 trilyon civarı param var o kadar...

Muammer Güler: Evet evet. Tamam oğlum. El koydular mı paraya

Barış Güler: Yok arama yapıyorlar.

Muammer Güler: Senin şimdi anladığım kadarıyla Rıza Zarrab’la bir rüşvet ilişkisinden bahsediyorlar. Diyeceksin ki bir danışmanlık işim var. Gayr-ı resmi yapıyorum. Benim alacaklı olduğum dayımın oğlu bunların yanında çalışıyor.

“YASA DIŞI DEĞİL...”

CHP lideri, daha sonra sözlerine şöyle devam etti: “Bu tapeler mahkeme kararıyla alınan tapelerdir. Darbe yapıldıysa senin cebine yapıldı sevgili vatandaşım. Dünyada yolsuzluğun bu kadar ayyuka çıktığı bir başka ülke yoktur. Aynı şeyi Obama yapsa bir gün bile orada kalamazdı.”

Kılıçdaroğlu, kürsüyü yumrukladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dünkü TBMM grup toplantısında bir partilinin sözünü kesmesi üzerine sinirlenerek kürsüyü yumrukladı. Kılıçdaroğlu, “Parti kültürünü benimsemeyen, genel başkanının sözünü kesen, derhal burayı terk et kardeşim. Çıkarın dışarıya” dedi. Kılıçdaroğlu, yerel seçim adaylarını benimsemediği için istifa eden CHP’lilere şu sözlerle sert çıktı: “Erkekler kusura bakmasın siyasette kadınlar daha cesur. Yüzde yüz seçim garantisi olan yerlerde erkekler birbirini yiyor, ama kadınlar gidiyor seçilmesi en zor olan yerde ‘ben burada aday olacağım” diyor. Partinin yeni isimlere ihtiyacı var. Pırıl pırıl gençlerimiz var. Bunlar gelecek konuşacak. CHP tarihinde ilk kez 46 tane kadın belediye başkan adayımız var... Şunu içime sindiremiyorum: ‘Ben olmazsam burayı kimse kazanamaz.’ O zaman istifa et bağımsız aday ol bakalım kazanıyor musun kazanmıyor musun. Ya da ‘ben istifa edip başka partiye gideceğim’. Kusura bakma sen zaten CHP’li değilsin ki..

Kılıçdaroğlu, Fatih Saraç ile Başbakan arasındaki konuşmaların ses kaydı hakkında ise şöyle konuştu: “Türkiye’nin yeni bir ünlü şahsı oldu Alo Fatih... Yalçın Akdoğan, biz Meclis TV’yi kapattırıyoruz siz yayınlıyorsunuz diyor arayarak. Biz yasak getirdik siz canlı veriyorsunuz diyor. TBMM’deki görüşmeler milletten neden yasaklanıyor... Hani milli iradeye saygı vardı. Bu tablo yasakçı bir Türkiye’yi öngören bir tablodur.”


Taraf

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV

banner108